Завдання входить до списку семи "проблем тисячоліття", складений інститутом Клея.
Як повідомляє The Telegraph, прес-служба підтвердила факт університету Докази гіпотези Рімана Енох. Представники установи відзначили, що математик раніше займався моделюванням систем, що дозволяють отримувати енергію від вітру і океану.
Математик Ласло Бабай із Чиказького університету в США розробив теоретичний алгоритм, що дозволяє істотно прискорити порівняння графів один з одним. Дослідження вченого пов'язане з проблемою рівності класів N і NP, що є однією з «проблем тисячоліття». Про це повідомляє Природа Новости.
Однак у Математичному інституті Клея (Кембридж місто, штат Массачусетс) заявили, що досягнення буде зафіксовано тільки після його публікації в міжнародному журналі з високою репутацією. При цьому потрібно домогтися верифікації науковим співтовариством. Без виконання даних умов гіпотеза буде як і раніше вважатися недоведеною.
Британський математик вивів формулу ідеальної піци
Відомо, що від форми і розміру піци залежить і її смак. Тому математик з Великобританії Євгенія Ченг вирішила застосувати науковий підхід для визначення оптимального розміру цієї страви.
Намагаючись зрозуміти, що саме робить піцу смачною, математик Євгена Ченг з Університету Шеффілда створила математичну формулу ідеального розміру цієї страви.
Отримане рівняння розглядає загальний розмір піци, товщину тест і кількість начинки, що припадає на один укус. Виходячи з отриманих даних, щоб отримати ідеальний смак, велика піца повинна мати тонке тісто, щоб компенсувати велику кількість начинки, а маленька піца потребує більшої товщини тесту. Саме від співвідношення товщини скоринки і начинки залежить різне сприйняття смаку піци.
«Я завжди шукаю нові способи, щоб з'єднати їжу і математику разом, так як це дві мої найулюбленіші речі на світі. Мені подобається, що математика є скрізь, і ми можемо використовувати її, щоб пояснити практично все, що є в цьому світі », - розповіла Ченг.
Бабай наблизився до вирішення "проблеми тисячоліття"
Дослідження вченого відноситься до теорії графів і присвячено порівнянні ізоморфних (зберігають структуру оборотних відображень) графів (деякого набору вершин і зв'язків між ними). Учений показав, що проблема ізоморфізму графів (перенумерации вершин одного графа для отримання іншого), пов'язана з можливістю існування доводить изоморфность двох графів алгоритму, може бути вирішена.
Положення вершин і зв'язків між ними в графі визначається матрицею суміжності. У випадку, якщо два графа ізоморфні один одному, існує перестановка, яка дозволяє трансформувати матрицю суміжності одного графа в матрицю суміжності іншого графа. Складність вирішення цього завдання зводиться до знаходження ефективного алгоритму, що реалізує таку процедуру.
248-мірний простір
Міжнародний колектив математиків і програмістів, існуючий в рамках проекту "Атлас груп Лі і їх уявлень" (Атлас груп Лі і уявлень), складався з 18 чоловік, які працюють над проблемою впродовж 4 років.
Загальною метою колективу є вивчення уявлень полуприем груп Лі над дійсними і р-адических полями. В результаті роботи були розроблені обчислювальні алгоритми і реалізовані найскладніші обчислення т. зв. поліномів Каждана-Люстіга для розщепленої групи E8, повідомляє PhysOrg.
Два роки пішло на розуміння математичних аспектів проблеми. Описуючи обчислювальну складність цієї роботи, математики порівнюють її з проектом "Геном людини".
Інформацію про гени людини можна записати в обсязі 1 Гбайт, результати ж обчислень за проектом Е8 складають 60 Гбайт.
Група Е8 описує симетрії в просторі, що має 57 вимірювань. Отримане математиками подання групи налічує 248 вимірювань. Симетрія групи Е8 - важливий аспект для розуміння структури елементарних частинок і будови Всесвіту, що виникла в результаті Великого Вибуху.
Немає коментарів:
Дописати коментар